Role vedoucího pracovníka ve skupině dětí by měla být vždy přátelská. I v krátké době jako je týden se snažíme o vybudování důvěry mezi námi vedoucími a dětmi. Tykání je samozřejmostí, při hře nestojíme opodál, při výtvarných činnostech jsme vždy nápomocní, ale snažíme se nezasahovat do díla dítěte. Pro vytvoření klidné a rodinné atmosféry volím alespoň 4 vedoucí na jeden týden. Myslím, že mám velké štěstí na děvčata, která jsou spolehlivá, veselá, milá, komunikativní a pracují se mnou již dlouhé roky. I přes velké věkové rozdíly mezi námi vzniklo přátelství, které je dáno láskou k výtvarnému umění, prací s dětmi a podobnou činností ve volném čase. Důkazem toho jsou kladné reakce dětí i rodičů.

A984A360-2C87-45D2-A40C-A4D4BAF155AD_1_201_a.jpeg

Mgr. Eliška Richterová

tel: 777 661 355

Výtvarnice, fotografka, lektorka a zakladatelka Ateliéru Kouzelná zahrada

Pedagogická fakulta MU /katedra výtvarné výchovy - obor arteterapie/

Filozofická fakulta UK / katedra andragogiky a personálního řízení/

VŠTVS Palestra

Vzdělávací kurzy:

Galerie jako inspirace, akreditace MŠMT

Myšlenkové mapy, akreditace MŠMT

   Před deseti lety jsem zkusila 1. výtvarný tábor a ihned jsem poznala, kde je moje pravé místo. Nyní se již ateliéru věnuji celoročně. Vedu kroužky kreslení a malování, kreativní dílny a příměstské tábory.

   Nejdůležitější je pro mě přátelský přístup k dětem, podpora dětské fantazie a kreativity. S dětmi se mohu opět na chvíli vcítit do jejich světa plného představivosti, na něž jsme v chvatu světa dospělých málem zapomněli.. 

   Moc mě těší, že se děti rády vrací. Tvoření nám přináší radost z toho, co vše může vzniknout v našich rukou. Kladu důraz spíše na prožitky než výkonnost.

   Mimo Ateliéru Kouzelná zahrada se věnuji své rodině, jsem matka 3 dětí. Dále fotím pro hudební časopis Full Moon a protože jsem také vystudovaná sportovní a kondiční specialistka, mám ráda sport, obzvláště hory, jak v létě, tak i v zimě. Příroda, pohyb, děti, zvířata a jakákoli tvorba je mou každodenní součástí. Snažím se osobnostně stále růst. Jsem názoru, že krátkodobí diskomfort nám přinese dlouhodobí komfort.

   

Denisa Bohatová

tel: 773 298 244

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

SŠ hotelová

   Miluji malé děti a myslím, že ony zase mne. Ráda si hraji, jsem veselá a neustále v pohybu. 3 roky jsem jezdila jako praktikantka na vodácký tábor ESKULAP. Elišce pomáhám na táborech od založení Kouzelné zahrady. Trávím zde vždy skoro celé léto, nyní jako jedna z hlavních vedoucí tábora.

Mgr. Eliška Sedláčková

tel: 776 137 005

Hlavní táborový vedoucí

studentka magisterského studia filozofické fakulty UK /katedra psychologie/

gymnázium

základní umělecká škola

K dětem mám velice kladný vztah, od 15 let jezdím na tábory jako praktikantka a od 18 let jako oddílová vedoucí. Také jsem pracovala v dětské ozdravovně jako vychovatelka a vedla příměstský tábor pro děti s autismem. Většinou jsem měla na starost kolektiv 10-15 dětí na třítýdenní turnus. Na táborech jsem měla v oddíle děti ve věku 5-12 let, v ozdravovně jsem se starala o děti už od 3 let. V ateliéru Kouzelná zahrada pomáhám 5. rokem, velice jsem si oblíbila jeho kreativitu, která mě nesmírně baví.

IMG-9744.jpg
Eva_foto.jpg

Natálie Novotná

tel: 

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka humanitních studií UK

SŠ grafická

S dětmi jsem začala pracovat v 18 letech, nejdříve jako lektorka výtvarného kroužku, později jako trenérka street tance a vedoucí v Ateliéru Kouzelná zahrada, kde pomáhám již 4. rokem. 

K dětem mám kladný vztah a baví mě se jim věnovat. V Ateliéru Kouzelná zahrada se mi hned zalíbilo, především kvůli rodinné atmosféře s individuálním přístupem k dětem. Kromě výtvarných činností a tance ráda čtu, cestuji a studuji filosofii. 

Eva Karásková

tel: 723 435 215

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka magisterského oboru PřF UK /katedra buněčné biologie/

gymnázium

   Kreslení a tvoření mě bavilo od dětských let. Pravidelně jsem docházela do základní umělecké školy, kde jsem se sama zúčastnila výtvarného příměstkého tábora, nyní se tvoření věnuji ve svém volném čase. Na střední škole jsem se podílela na organizaci tematicky zaměřených dní a školních her pro nastupující ročníky, v roce 2016 jsem vypomáhala na Setkání dětských světů na hradě Švihov.

   Mám ráda hudbu a především koncerty, dobré jídlo, turistiku, hory, zajímám se o zdraví a prevenci. 

   Ateliér Kouzelná zahrada mě velmi baví, líbí se mi jeho koncept. Rozvíjí jejich kreativitu a osobnost, zároveň není nudný, naopak, je plný tvoření a akce. Pomáhám zde již 4. léto.

image1.jpeg

Kateřina Dörflová

hl. táborový vedoucí

studentka PedF UK /katedra psychologie/

pedagog odborných předmětů na umělecké sš

VOŠ Václava Hollara

Člověk mnohdy lépe porozumí sobě i světu právě skrze kreativní vyjádření. Ať už mluvíme o výtvarnu, tanci či hudbě, umění spojuje a odhaluje člověku nové perspektivy. Od svého dětství se snažím svět vnímat barevný. Když mi není hej, chopím se akrylu nebo křídy a ze splínu se vymaluji. V Ateliéru vidím, jak významnou roli tvorba v dětském životě představuje a je pro mě ctí se na tomto procesu podílet. 

 

Výtvarnému umění jsem věnovala významnou část svého života. Vychodila jsem střední uměleckou školu a posléze jsem vystudovala Hollarku – vyšší odbornou školu se zaměřením na obor interaktivní grafiky. Nyní se věnuji studiu psychologie na PedF UK a současně s tím vyučuji odborné předměty na střední umělecké škole.

Natálie Mikušková

táborový vedoucí

Gymnázium Budějovická 6 - leté studium španělsko-české

Laura Mikušková

praktikantka

studentka gymnázia

Libuše Polívková

praktikantka

studentka gymnázia

Nikola Römischová

praktikantka

studentka SŠ fotografické