top of page

Role vedoucího pracovníka ve skupině dětí by měla být vždy přátelská. I v krátké době jako je týden se snažíme o vybudování důvěry mezi námi vedoucími a dětmi. Tykání je samozřejmostí, při hře nestojíme opodál, při výtvarných činnostech jsme vždy nápomocní, ale snažíme se nezasahovat do díla dítěte. Pro vytvoření klidné a rodinné atmosféry volím alespoň 4 vedoucí na jeden týden. Myslím, že mám velké štěstí na děvčata, která jsou spolehlivá, veselá, milá, komunikativní a pracují se mnou již dlouhé roky. I přes velké věkové rozdíly mezi námi vzniklo přátelství, které je dáno láskou k výtvarnému umění, prací s dětmi a podobnou činností ve volném čase. Důkazem toho jsou kladné reakce dětí i rodičů.

A984A360-2C87-45D2-A40C-A4D4BAF155AD_1_201_a.jpeg

Mgr. Eliška Richterová, bc

Více o mé tvorbě

tel: 777 661 355

lektorka a zakladatelka Ateliéru Kouzelná zahrada

výtvarnice, fotografka, arteterapeutka

Pedagogická fakulta MU /katedra výtvarné výchovy - obor expresivní terapie se zaměřením na arteterapie/

Filozofická fakulta UK / katedra andragogiky a personálního řízení/

VŠTVS Palestra

Vzdělávací kurzy:

Škola imaginace s Evu Koťátkovou, Barboru Kleinhamplovou a Terezu Čajkovou

Dětská kresba, osvědčení, Zdeněk Altman

Galerie jako inspirace, akreditace MŠMT

České výtvarné umění jako zdroj inspirace pro výuku vzdělávací oblasti ČLOVĚK A JEHO SVĚT, akreditace MŠMT

/Série Člověk a jeho svět ve výtvarném umění /Lidé a čas, Lidé kolem nás, Člověk a jeho zdraví, Člověk a příroda/ 

Jak využívat výtvarné umění a výtvarnou tvorbu ve výuce. Akreditace MŠMT

Mindfulness kurzy /od Kasha Ko/ 

Myšlenkové mapy, akreditace MŠMT

  V roce 2008 jsem zkusila 1. výtvarný tábor a ihned jsem poznala, kde je mé pravé místo. Nyní se ateliéru věnuji celoročně. Vedu kroužky kreslení a malování, kreativní dílny a příměstské tábory.

   Nejdůležitější je pro mě přátelský přístup k dětem, podpora dětské fantazie a kreativity. S dětmi se mohu opět na chvíli vcítit do jejich světa plného představivosti, na něž jsme v chvatu světa dospělých málem zapomněli.. 

   Moc mě těší, že se děti rády vrací. Tvoření nám přináší radost z toho, co vše může vzniknout v našich rukou. Kladu důraz spíše na prožitky než výkonnost.

   Mimo Ateliéru Kouzelná zahrada se věnuji své rodině, jsem matka 3 dětí. Má 3. dcera mě přivedla k ilustraci a autorské knize. Dále fotím pro hudební časopis Full Moon a věnuji se vlastní tvorbě. A protože jsem také vystudovaná sportovní a kondiční specialistka, mám ráda sport, obzvláště hory, a když už mi kolena nedovolují běhat, tak plavu a jezdím na kole. Příroda, pohyb, děti, zvířata a jakákoli tvorba je mou každodenní součástí. 

   

Adéla.png

Denisa Bohatová

tel: 773 298 244

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

SŠ hotelová

   Miluji malé děti a myslím, že ony zase mne. Ráda si hraji, jsem veselá a neustále v pohybu. 3 roky jsem jezdila jako praktikantka na vodácký tábor ESKULAP. Elišce pomáhám na táborech od založení Kouzelné zahrady. Trávím zde vždy skoro celé léto jako jedna z hlavních vedoucí tábora.

Mgr. Adéla Hlavová

Tel.: 605 137 893

Hlavní táborový vedoucí

Speciální pedagogika /PdF UPOL/

Pomaturitní studium Architekt zahrad

Osmileté gymnázium

Základní umělecká škola, výtvarné a fotografické kurzy

Něco vytvářet mě baví odjakživa, ráda tvořím a kreativně se poperu s každou životní výzvou. S dětmi ráda spolupracuji již několik let, dělala jsem vedoucí na pobytových i příměstských táborech, pracovala jsem i s žáky na osmiletém gymnáziu. Zabývám se speciální pedagogikou, takže ráda hledám nové cesty i pro děti s handicapem.

 bc. Natálie Novotná

image1.jpeg

tel: 730579477

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

bakalářské studium FHS UK /humanitní studia- psychologie/

studentka magisterského studia HTF UK /učitelství společenských věd a náboženství/

SOŠ pro administrativu Evropské unie- obor mediální komunikace a grafika

Kurz figurální a realistické kresby- MgA. Jindřich Hájek

S dětmi jsem začala pracovat v 18 letech, nejdříve jako lektorka výtvarného kroužku, později jako trenérka street dance a vedoucí v Ateliéru Kouzelná zahrada, kde pomáhám již 5. rokem. 

Práce s dětmi je po mě tou nejradostnější činností a když se to skloubí s uměním, tak jako v našem ateliéru, nemohla bych si představit lepší prostředí. Zajímá mě výchova a dětské emoce, kterými jsem se zaobírala i jako výzkumník. V současnosti působím jako učitelka angličtiny v jazykové škole.

 

bc. Kateřina Dörflová

tel: 734821644

Hlavní táborový vedoucí

studentka magisterského studia PedF UK /katedra psychologie/

pedagog odborných předmětů na umělecké sš

VOŠ Václava Hollara

Člověk mnohdy lépe porozumí sobě i světu právě skrze kreativní vyjádření. Ať už mluvíme o výtvarnu, tanci či hudbě, umění spojuje a odhaluje člověku nové perspektivy. Od svého dětství se snažím svět vnímat barevný. Když mi není hej, chopím se akrylu nebo křídy a ze splínu se vymaluji. V Ateliéru vidím, jak významnou roli tvorba v dětském životě představuje a je pro mě ctí se na tomto procesu podílet. 

 

Výtvarnému umění jsem věnovala významnou část svého života. Vychodila jsem střední uměleckou školu a posléze jsem vystudovala Hollarku – vyšší odbornou školu se zaměřením na obor interaktivní grafiky. Nyní se věnuji studiu psychologie na PedF UK a současně s tím vyučuji odborné předměty na střední umělecké škole.

286B9100-D6F2-42A1-AB06-9FC334D6C859.jpeg
laura.jpg
164779944_2884490415154296_9195417921474053103_n (2).jpg
f7bfa39e-cf1f-4662-8a42-3c1f57eac18e.jpeg
kaja.jpg
lucka.jpg

Natálie Mikušková

tel: 603479286

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka FF UK obor hispanistika

Gymnázium Budějovická 6 - leté studium španělsko-české

Sama se považuji za velmi kreativního člověka. Už jako malá holka jsem ráda kreslila a cokoliv “patlala”. Poté jsem chodila na kurzy kreslení a malování a výtvarná výchova byla vždy mým oblíbeným předmětem. Doteď vše řeším kreativní cestou a výtvarné činnosti jsou pro mě relaxující a uklidňující. 
Mimo jiné jsem si našla zálibu i v kávě, nejen kvůli chuti, ale i kvůli umění latte art, a proto pracuji ještě jako brigádnice v kavárně. 
V kouzelné zahradě pomáhám od svých 15 let. Práce s dětmi mě moc baví a myslím si, že kreativní tábor je pro děti skvělá příležitost k volnému vyjadřování svých dětských emocí s pomocí různých výtvarných technik. O zábavu je u nás postaráno, od tvoření si odpočineme při hraní různých her, u kterých se vždy VŠICHNI pobavíme. 

Laura Mikušková

tel: 777968112

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka FA ČVUT obor design

Akademické gymnázium Štěpánská

Často jsem něco vytvářela už jako malá holka. Jsem spíše samostatnější typ člověka a tyto aktivity mi vždy umožňovaly abych ze sebe mohla vše vypustit, na nic nemyslet a být sama se sebou a zároveň sebou. Oproti tomu jsem si ze  sportovních aktivit vybrala týmovou hru, volejbal, který hraji od svých 8 let. Od 18 - 20 jsem hrála  závodním týmu SK Tatran Střešovice a jako výpomoc trenéra minivolejbalu jsem působila v TJ Hostivař.
V ateliéru vypomáhám od mých 15 let jako praktikantka, nyní jako vedoucí. Práce s dětmi mě velice baví. Ráda vymýšlím nové hry a aktivity, které by děti zaujaly a s nadšením se do nich zapojovaly. 
Vždy pro mě bylo důležité, aby se u nás všechny děti cítily dobře a myslím si, že to tak i pokaždé bylo. Náš tým vedoucích je tu velice přátelský a děláme vše na 100%. 

Kristýna Skočilasová

tel: 773124592

Hlavní táborový vedoucí

studentka: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, obory Pedagogika, Španělský jazyk a literatura

Gymnázium Omská

Už odjakživa jsem se během léta těšila ze společnosti (nejen) svých vrstevníků na táborech či soustředěních. Doteď mě baví pohybové či vědomostní hry a soutěže, stejně jako prostý odpočinek v přírodě. Můžete mě potkat s batohem v lese, ale chodím pravidelně i za kulturou všeho druhu. Mé vysokoškolské studium mě vede k porozumění konceptu výchovy a způsobům, jak ji udělat nejpřínosnější a nejzáživnější, jak jen to jde. Věřím, že každé dítě má svou jedinečnou osobnost, která by se měla neustále rozvíjet, a těším se, až se na tom budu moct podílet!

Kristýna Hroníková

Praktikantka

studentka SUPŠ v Praze obor výstavní a prostorový design

Už od 5 let jsem začala chodit každé léto na příměstské tábory ateliéru Kouzelná zahrada, kde jsem prožila nejen spoustu zábavy, ale také jsem rozvíjela svojí kreativitu a fantazii a tím se mi otevřeli dveře do světa umění. Dále jsem také absolvovala rok na zušce. Ve svém volném čase se zabývám nejen o malbu a kresbu ale i sochařství, fotografii a ráda také něco dobrého upeču.

Karolína Válalová

Praktikantka

Studentka: Gymnázium Chodovická

Na příměstské tábory ateliéru Kouzelná zahrada jsem chodila pravidelně už od mala. Mohla jsem si zde vyzkoušet spoustu tvořivých činností a mám odtud nespočet úžasných zážitků. Ráda se budu podílet na tom, aby si děti tábor užili stejně naplno jako já. Ve volném čase se věnuji mimo výtvarnictví také tanci.

Daniel Rosypal

Praktikant

Student: Gymnázium u Libeňského zámečku

 

K Elišce jsem chodil už od mala a vždy jsem se těšil, až se budu moci bavit, hrát hry, malovat a vytvářet s ostatními dětmi. Tento tábor mě toho hodně naučil, od různých uměleckých technik a výtvorů po hraní stolních a míčových her s kamarády. Rád ve svém volném čase hraji basketbal, stolní tenis a další. Také samozřejmě rád maluji a tvořím doma a na cestách. 

Tereza Přečková

Praktikant

Student: Gymnázium Chodovická

Na příměstské tábory k Elišce jsem chodila 8 let a každý rok jsem se na ně nesmírně těšila. Nejen jsem rozvíjela své výtvarné schopnosti a kreativitu, ale také jsem zde potkala spoustu skvělých lidí, se kterými se bavím doteď. Jako praktikantka se snažím, aby si tábory užily další děti, tak jako jsem si ho užívala já a každý rok se vracela. Kromě kreslení a malování ráda čtu, poslouchám muziku a hraju volejbal.

Lucie Koplíková

Praktikant

Student: Gymnázium Arcus

Už jako malá jsem milovala něco vyrábět, nebo kreslit. Několik let jsem chodila na kurzy kreslení k paní malířce. Baví mě práce s grafickými programi v počítači, focení a následné upravování fotek ve photoshopu. Ráda modeluji s keramickou hlínou či fimo hmotou. Na Elišky kempíky jsem chodila od malinka každé prázdniny a nyní se nesmírně těším, že budu praktikantkou a předám dětem své nadšení pro tvoření a také vše, čím jsem byla nadšená já. Přátelství, porozumění, hravost a další.

bottom of page