top of page

Role vedoucího pracovníka ve skupině dětí by měla být vždy přátelská. I v krátké době jako je týden se snažíme o vybudování důvěry mezi námi vedoucími a dětmi. Tykání je samozřejmostí, při hře nestojíme opodál, při výtvarných činnostech jsme vždy nápomocní, ale snažíme se nezasahovat do díla dítěte. Pro vytvoření klidné a rodinné atmosféry volím alespoň 4 vedoucí na jeden týden. Myslím, že mám velké štěstí na děvčata, která jsou spolehlivá, veselá, milá, komunikativní a pracují se mnou již dlouhé roky. I přes velké věkové rozdíly mezi námi vzniklo přátelství, které je dáno láskou k výtvarnému umění, prací s dětmi a podobnou činností ve volném čase. Důkazem toho jsou kladné reakce dětí i rodičů.

A984A360-2C87-45D2-A40C-A4D4BAF155AD_1_201_a.jpeg

Mgr. Eliška Richterová, bc

tel: 777 661 355

lektorka a zakladatelka Ateliéru Kouzelná zahrada

výtvarnice, fotografka, arteterapeutka

Pedagogická fakulta MU /katedra výtvarné výchovy - obor expresivní terapie se zaměřením na arteterapie/

Filozofická fakulta UK / katedra andragogiky a personálního řízení/

VŠTVS Palestra

Vzdělávací kurzy:

Dětská kresba, osvědčení, Zdeněk Altman

Galerie jako inspirace, akreditace MŠMT

České výtvarné umění jako zdroj inspirace pro výuku vzdělávací oblasti ČLOVĚK A JEHO SVĚT, akreditace MŠMT

/Série Člověk a jeho svět ve výtvarném umění /Lidé a čas, Lidé kolem nás, Člověk a jeho zdraví, Člověk a příroda/ 

Jak využívat výtvarné umění a výtvarnou tvorbu ve výuce. Akreditace MŠMT

Mindfulness kurzy /od Kasha Ko/ 

Myšlenkové mapy, akreditace MŠMT

   Před 14. lety jsem zkusila 1. výtvarný tábor a ihned jsem poznala, kde je moje pravé místo. Nyní se již ateliéru věnuji celoročně. Vedu kroužky kreslení a malování, kreativní dílny a příměstské tábory.

   Nejdůležitější je pro mě přátelský přístup k dětem, podpora dětské fantazie a kreativity. S dětmi se mohu opět na chvíli vcítit do jejich světa plného představivosti, na něž jsme v chvatu světa dospělých málem zapomněli.. 

   Moc mě těší, že se děti rády vrací. Tvoření nám přináší radost z toho, co vše může vzniknout v našich rukou. Kladu důraz spíše na prožitky než výkonnost.

   Mimo Ateliéru Kouzelná zahrada se věnuji své rodině, jsem matka 3 dětí. Dále fotím pro hudební časopis Full Moon a protože jsem také vystudovaná sportovní a kondiční specialistka, mám ráda sport, obzvláště hory, jak v létě, tak i v zimě. Příroda, pohyb, děti, zvířata a jakákoli tvorba je mou každodenní součástí. 

   

Adéla.png

Denisa Bohatová

tel: 773 298 244

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

SŠ hotelová

   Miluji malé děti a myslím, že ony zase mne. Ráda si hraji, jsem veselá a neustále v pohybu. 3 roky jsem jezdila jako praktikantka na vodácký tábor ESKULAP. Elišce pomáhám na táborech od založení Kouzelné zahrady. Trávím zde vždy skoro celé léto jako jedna z hlavních vedoucí tábora.

bc. Adéla Hlavová

Tel.: 605 137 893

Studentka magisterského studia speciální pedagogiky /PdF UPOL/

Pomaturitní studium Architekt zahrad

Osmileté gymnázium

Základní umělecká škola, výtvarné a fotografické kurzy

Něco vytvářet mě baví odjakživa, ráda tvořím a kreativně se poperu s každou životní výzvou. S dětmi ráda spolupracuji již několik let, dělala jsem vedoucí na pobytových i příměstských táborech, pracovala jsem i s žáky na osmiletém gymnáziu. Zabývám se speciální pedagogikou, takže ráda hledám nové cesty i pro děti s handicapem.

Natálie Novotná

IMG-9744.jpg
image1.jpeg

tel: 730579477

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka FHS UK /humanitní studia- psychologie/

SOŠ pro administrativu Evropské unie- obor mediální komunikace a grafika

Kurz figurální a realistické kresby- MgA. Jindřich Hájek

S dětmi jsem začala pracovat v 18 letech, nejdříve jako lektorka výtvarného kroužku, později jako trenérka street dance a vedoucí v Ateliéru Kouzelná zahrada, kde pomáhám již 4. rokem. 

Práce s dětmi a napomáhání jejich rozvoji je pro mě tou nejradostnější činností a když se to skloubí s uměním, tak jako v našem ateliéru, nemohla bych si představit lepší prostředí. Kromě výtvarných činností, studia a cestování se v současnosti podílím na psychologickém výzkumu dětských vrstevnických vztahů v Národním ústavu duševního zdraví, kde se specializuji na 13 leté dívky a jejich práci s emocemi.

 

bc. Kateřina Dörflová

tel: 734821644

Hlavní táborový vedoucí

studentka PedF UK /katedra psychologie/

pedagog odborných předmětů na umělecké sš

VOŠ Václava Hollara

Člověk mnohdy lépe porozumí sobě i světu právě skrze kreativní vyjádření. Ať už mluvíme o výtvarnu, tanci či hudbě, umění spojuje a odhaluje člověku nové perspektivy. Od svého dětství se snažím svět vnímat barevný. Když mi není hej, chopím se akrylu nebo křídy a ze splínu se vymaluji. V Ateliéru vidím, jak významnou roli tvorba v dětském životě představuje a je pro mě ctí se na tomto procesu podílet. 

 

Výtvarnému umění jsem věnovala významnou část svého života. Vychodila jsem střední uměleckou školu a posléze jsem vystudovala Hollarku – vyšší odbornou školu se zaměřením na obor interaktivní grafiky. Nyní se věnuji studiu psychologie na PedF UK a současně s tím vyučuji odborné předměty na střední umělecké škole.

286B9100-D6F2-42A1-AB06-9FC334D6C859.jpeg
laura.jpg
164779944_2884490415154296_9195417921474053103_n (2).jpg
f7bfa39e-cf1f-4662-8a42-3c1f57eac18e.jpeg

Natálie Mikušková

tel: 603479286

táborový vedoucí

studentka FF UK obor hispanistika

Gymnázium Budějovická 6 - leté studium španělsko-české

Sama se považuji za velmi kreativního člověka. Už jako malá holka jsem ráda kreslila a cokoliv “patlala”. Poté jsem chodila na kurzy kreslení a malování a výtvarná výchova byla vždy mým oblíbeným předmětem. Doteď vše řeším kreativní cestou a výtvarné činnosti jsou pro mě relaxující a uklidňující. 
Mimo jiné jsem si našla zálibu i v kávě, nejen kvůli chuti, ale i kvůli umění latte art, a proto pracuji ještě jako brigádnice v kavárně. 
V kouzelné zahradě pomáhám od svých 15 let. Práce s dětmi mě moc baví a myslím si, že kreativní tábor je pro děti skvělá příležitost k volnému vyjadřování svých dětských emocí s pomocí různých výtvarných technik. O zábavu je u nás postaráno, od tvoření si odpočineme při hraní různých her, u kterých se vždy VŠICHNI pobavíme. 

Laura Mikušková

tel: 777968112

Hlavní táborový vedoucí, certifikát

studentka FA ČVUT obor design

Akademické gymnázium Štěpánská

Často jsem něco vytvářela už jako malá holka. Jsem spíše samostatnější typ člověka a tyto aktivity mi vždy umožňovaly abych ze sebe mohla vše vypustit, na nic nemyslet a být sama se sebou a zároveň sebou. Oproti tomu jsem si ze  sportovních aktivit vybrala týmovou hru, volejbal, který hraji od svých 8 let. Od 18 - 20 jsem hrála  závodním týmu SK Tatran Střešovice a jako výpomoc trenéra minivolejbalu jsem působila v TJ Hostivař.
V ateliéru vypomáhám od mých 15 let jako praktikantka, nyní jako vedoucí. Práce s dětmi mě velice baví. Ráda vymýšlím nové hry a aktivity, které by děti zaujaly a s nadšením se do nich zapojovaly. 
Vždy pro mě bylo důležité, aby se u nás všechny děti cítily dobře a myslím si, že to tak i pokaždé bylo. Náš tým vedoucích je tu velice přátelský a děláme vše na 100%. 

Kristýna Skočilasová

tel: 773124592

Táborový vedoucí

studentka: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, obory Pedagogika, Španělský jazyk a literatura

Gymnázium Omská

Už odjakživa jsem se během léta těšila ze společnosti (nejen) svých vrstevníků na táborech či soustředěních. Doteď mě baví pohybové či vědomostní hry a soutěže, stejně jako prostý odpočinek v přírodě. Můžete mě potkat s batohem v lese, ale chodím pravidelně i za kulturou všeho druhu. Mé vysokoškolské studium mě vede k porozumění konceptu výchovy a způsobům, jak ji udělat nejpřínosnější a nejzáživnější, jak jen to jde. Věřím, že každé dítě má svou jedinečnou osobnost, která by se měla neustále rozvíjet, a těším se, až se na tom budu moct podílet!

Kristýna Hroníková

tel: 

praktikantka

studentka SUPŠ v Praze obor výstavní a prostorový design

Už od 5 let jsem začala chodit každé léto na příměstské tábory ateliéru Kouzelná zahrada, kde jsem prožila nejen spoustu zábavy, ale také jsem rozvíjela svojí kreativitu a fantazii a tím se mi otevřeli dveře do světa umění. Dále jsem také absolvovala rok na zušce. Ve svém volném čase se zabývám nejen o malbu a kresbu ale i sochařství, fotografii a ráda také něco dobrého upeču.

bottom of page